https://teknofest.org/tr/
BİLSİS Hakkında (İdari Kullanıcılar için)
  1. BİLSİS idari kullanıcı girişini hem üniversitemiz idari birimlerindeki yetkili personel, hem de idari görevleri bulunan öğretim elemanları kullanmaktadırlar.
  2. BİLSİS’te idari kullanıcı girişi için kullanıcı adı olarak sicil numarası, şifre olarak BİLSİS şifresi kullanılır. İdari giriş ekranında üç defa hatalı giriş yapılması durumunda BİLSİS hesabı bloke olur. Blokenin kaldırılması için hureg@hacettepe.edu.tr adresine kullanıcı adınız, adınız, soyadınız ve bloke kaldırma talebinizi içeren bir e-posta atmanız gerekmektedir. Blokeniz kaldırıldıktan sonra mevcut idari hesap şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
  3. İdari kullanıcı hesap şifrenizi unutmanız durumunda hureg@hacettepe.edu.tr adresine kullanıcı adınız, adınız, soyadınız ve yeni idari şifre talebinizi içeren bir e-posta atmanız gerekmektedir. Yeni idari hesap şifreniz sistemde kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir.
  4. Birimine yeni atanan idari kullanıcıların BİLSİS’e tanımlanmaları için görev yaptıkları birimlerden “Öğretim Elemanları İçin” başlığı altındaki 3. Maddeye göre resmi yazı gönderilmelidir.
  5. İdari kullanıcılarımız için hazırladığımız BİLSİS idari işlemler kılavuzlarına (Müfredat işlemleri kılavuzu, ders işlemleri kılavuzu, Bologna işlemleri kılavuzu vb.), sisteme giriş yaptıktan sonra soldaki menüden “Diğer İşlemler > Duyurular” yolu izlenerek ulaşılabilir. Kılavuzların KVKK nedeniyle paylaşılması kesinlikle yasaktır.

BİLSİS ile ilgili her türlü problem ve sorunuzda hureg@hacettepe.edu.tr adresinden ÖİDB ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.