https://teknofest.org/tr/
BİLSİS Hakkında (Öğrenciler için)
  1. BİLSİS’e “Kullanıcı Adı” olarak öğrenci numarası ve “Şifre” olarak BİLSİS şifresiyle giriş yapabilirsiniz. BİLSİS şifrenizi unutmanız durumunda, BİLSİS Öğrenci Girişi Ekranı’nda bulunan “Şifremi unuttum” bağlantısına tıklayabilirsiniz.
  2. Yeni kazanan öğrencilerin BİLSİS’e giriş yapabilmeleri için öncelikle E-Devlet üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Herhangi bir nedenle E-devletten kayıt yaptıramayanların üniversitemize gelerek kayıt yaptırmaları zorunludur. Kaydı tamamlanan öğrenci, ÖİDB web sayfasında bulunan “Yeni Kazananlar” menüsü altındaki “Öğrenci No Sorgulama Ekranı” bağlantısını kullanarak “öğrenci numarası”nı alır. Daha sonra BİLSİS sisteminde, “Kullanıcı Adı” olarak öğrenci numarası, “Şifre” olarak kendisine bildirilen şifreyi kullanarak sisteme giriş yapar. Üniversitemize ilk defa kayıt yaptıran uluslararası öğrencilerin öğrenci numaraları ve BİLSİS şifreleri ile ilgili bilgiler ise kayıttan sonra ÖİDB Uluslararası Öğrenci Birimi tarafından öğrencilerin e-posta adreslerine gönderilir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra güvenlik açısından şifrenin değiştirilmesi önemlidir.
  3. Öğrenciler için hazırlanan BİLSİS kılavuzlarına (Ders kayıt işlemleri kılavuzu, kayıt dondurma işlemleri kılavuzu vb.), sisteme giriş yapıldıktan sonra “Duyurular” bağlantısı kullanılarak ulaşılabilir. Kılavuzların KVKK nedeniyle dışarıyla paylaşılması yasaktır.

BİLSİS ile ilgili her türlü problem ve sorunuzda hureg@hacettepe.edu.tr adresinden ÖİDB ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.