https://teknofest.org/tr/
BİLSİS Hakkında (Öğretim Elemanları için)
  1. BİLSİS’te öğretim elemanları için iki tür giriş bulunmaktadır: Akademisyen Girişi ve İdari Kullanıcı Girişi. İdari görevi bulunan akademisyenler (Dekan/MYO Müdür, Bölüm Başkanı, Fakülte/Program Bologna Sorumlusu vb.) idari işlemler için İdari Kullanıcı Girişi bağlantısını kullanırken tüm öğretim elemanlarımız akademik işlemler için Akademisyen Girişi bağlantısını kullanmalıdır. İdari giriş için bilgiler "İdari kullanıcılar için" başlığında yer almaktadır.
  2. BİLSİS’te akademisyen girişi için kullanıcı adı olarak sicil numarası, şifre olarak BİLSİS şifresi kullanılır. BİLSİS akademik şifresinin unutulması durumunda akademisyen girişi ekranında bulunan “Şifremi Unuttum” bağlantısıyla yeni şifre sisteme tanımlı e-posta adresine gönderilir.
  3. Üniversitemize yeni atanan öğretim elemanlarının BİLSİS tanımlamaları için, bağlı oldukları birimden Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na ilgili öğretim elemanının aşağıdaki bilgilerini içeren resmi yazılarının gönderilmesi gerekmektedir: T.C. kimlik numarası, sicil numarası, adı, soyadı, doğum tarihi (gün/ay/yıl), bağlı olduğu birim, cep telefonu numarası ve e-posta adresiBİLSİS tanımlaması yapılan öğretim elemanlarımıza ilk kullanım için akademisyen şifreleri sistem tarafından e-posta adreslerine gönderilecektir.
  4. Öğretim elemanları için hazırlanan BİLSİS akademik işlemler ve danışmanlık işlemleri kılavuzlarına (Ders kayıt onay işlemleri kılavuzu, mezuniyet onay işlemleri kılavuzu, sınav tanımlama ve not giriş işlemleri kılavuzu vb.), sisteme giriş yaptıktan sonra “Duyurular” bağlantısını kullanarak ulaşabilirsiniz. Kılavuzların Hacettepe Üniversitesi dışında paylaşılması KVKK nedeniyle yasaktır.

BİLSİS ile ilgili her türlü problem ve sorunuzda hureg@hacettepe.edu.tr adresinden ÖİDB ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.