Teknofest'teyiz...
Hacettepe Üniversitesi olarak İstanbul, Ankara, İzmir Teknofest'ten sonra Adana Teknofest'te olacağız...
Kariyerine dair her şey...
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen ve kariyer hizmetlerinin fırsat eşitliği temelinde sunulduğu dijital hizmet uygulamasını hemen indirin.
Hacettepe Üniversitesi Burs Olanakları

Üniversitemiz 10/08/2016 tarih ve 2016-1782 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile Hacettepe Üniversitesi'ni birinci sırada tercih ederek yerleştirilen öğrencilerden kendi puan türünde Türkiye sıralamasına göre (TYT puan türü hariç):

  1. İlk 10 arasında yer alan öğrencilere Hacettepe Konukevlerinde ücretsiz konaklama,
  2. İlk 100 arasında yer alan öğrencilere öğrenci yurt odalarında ücretsiz konaklama,
  3. Yerleştirildikleri Fakültelere / Meslek Yüksek Okullarına (tüm fakülte / meslek yüksekokulu genelinde) ilk 3 sırada yerleşen öğrencilere ücretsiz üç öğün yemek olanağı sağlanacaktır.

Ayrıca maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına başvuru yapmaları (başvuru geçerli görüldüğü takdirde) durumunda ücretsiz bir öğün yemek desteği sağlanmaktadır.

Bu destekler Üniversitemizin belirleyeceği akademik başarıya bağlı olarak kazandıkları programın normal öğrenim süreleri boyunca devam eder.

Desteklerin Devamlılığı İle İlgili Önemli Hususlar

Desteklerin devamlılığının sağlanabilmesi için öğrencilerimizin yıllık genel akademik ortalamalarını 3.00’ün altına düşürmemeleri ve ilgili akademik yıllarda ders kayıtlarını (güz ve bahar yarıyıllarında) yenilemeleri gerekmektedir.

Yıllık genel akademik ortalamanın 3.00’ün altına düşmesi durumunda, ücretsiz barınma ve yemek desteği sonlandırılan öğrencilerimiz, takip eden yıllarda 3.00 akademik ortalamanın üzerine yeniden çıkılması durumunda kız/erkek yurtlarında ücretsiz barınma ve ücretsiz üç öğün yemek haklarını (bu hakkı öncesinde kullanmış öğrenciler için) yeniden kazanmaktadırlar.