Teknofest'teyiz...
Hacettepe Üniversitesi olarak İstanbul, Ankara, İzmir Teknofest'ten sonra Adana Teknofest'te olacağız...
Kariyerine dair her şey...
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen ve kariyer hizmetlerinin fırsat eşitliği temelinde sunulduğu dijital hizmet uygulamasını hemen indirin.
Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu hk
Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu, kariyerlerinin başındaki İngilizce öğretmenlerinin, İngilizce Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin ve İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi, İngilizce Mütercim-Tercümanlık ve İngilizce Çeviribilimi bölümleri son sınıf öğrencisi olup, en geç Haziran 2024’de mezun olacak öğrencilerin veya daha önceki yıllarda bu bölümlerden mezun olan kişilerin başvuru yapabildiği bir programdır.
Yukarıda belirtilen bölümlerden, İngilizce Öğretmenliği Bölümü dışındaki diğer tüm bölümlerin öğrenci ve mezunlarının, Pedagojik Formasyon Sertifikasına ya da belirtilen alanların birinde yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir.
Bu bölümlerin yanı sıra, Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Dilbilim veya Gazetecilik ve Medya bölümlerinden de programa başvuru yapılmaktadır. Bu bölümlerden başvuracak adayların, başvuru sırasında hem Pedagojik Formasyon Sertifikası (ya da yüksek lisans derecesi) sunmaları hem de en az iki yıllık öğretmenlik tecrübesine sahip olmaları gerekmektedir.    
FLTA Bursu dokuz ay süre ile verilen bir programdır ve seçilecek kişiler, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan üniversitelerde Türkçe dersi verirken, aynı zamanda bulundukları üniversitede her dönem en az iki ders de alabileceklerdir.
2024-2025 akademik yılına yönelik yapılacak Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu başvuruları için son başvuru tarihi 4 Ekim 2023’tür.
 
Duyuru afişi için tıklayınız.