Teknofest'teyiz...
Hacettepe Üniversitesi olarak İstanbul, Ankara, İzmir Teknofest'ten sonra Adana Teknofest'te olacağız...
Kariyerine dair her şey...
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen ve kariyer hizmetlerinin fırsat eşitliği temelinde sunulduğu dijital hizmet uygulamasını hemen indirin.
"ZORUNLU YABANCI DİL HAZIRLIK SINIFLARINDA BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLERİN TÜRKÇE ÖĞRETİM YAPAN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA YERLEŞTİRME SONUÇLARI" ile Üniversitemize yerleşen adayların kayıtları hk.

Zorunlu Yabancı Dil Hazılrık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Türkçe Eğitim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilmeleri ile üniversitemize kayıt yaptırma hakkı kazanan adayların kayıtları yüzyüze yapılacaktır. Posta / e-posta iletisi ile kayıt yapılmaz.
Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez ve kayıt haklarını kaybeder. 

KAYIT TARİHİ

09-21 Aralık 2022 (Cumartesi –Pazar hariç)

KAYIT ADRESİ

Hacettepe Üniversitesi Beytepe - Sıhhıye Yerleşkeleri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı


KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
Kayıt için şahsen veya noterden vekalet verilecek kişi aracılığı ile aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir.
1.    ÖSYM Sonuç Belgesi,
2.    Lise diplomasının aslı ve fotokopisi , (Belgelerin aslı görüldükten sonra fotokopisi ile kayıt yapılacaktır.) (Lise diplomasını kaybedenlerin, mezun oldukları liselerden kayıp belgesi almaları gerekmektedir.)
3.    1999 ve öncesi yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubesi veya e-devlet üzerinden alacakları askerlik durum belgesi,
4.    Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasını gösteren kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi,
5.    2 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

ÖNEMLİ NOT: Lise diplomasının aslı ile 1999 ve öncesi (1998,1997…) doğumlu erkek öğrencilerin askerlik şubesinden alınacak “askerlik durum belgesini” getirmeyenlerin ayrıca başka bir örgün lisans programına kayıt olan adayların (YÖKSİS’ten kontrol edilecektir)  kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 
Kayıt için belirlenen günler dışında kayıt yapılmayacaktır.